Choď na obsah Choď na menu
 


Útulok v PE!!!

12. 4. 2010

Vedeli ste že v Partizánskom je útulok? Priznám sa, že ja som to nevedela, až do chvíľe, kým si to MsLulu nedala na stránku.

MsLulu, neber to ako kopírovanie, ja chcem len pomôcť...
 

Tento útulok má aj príznačný názov - Druhá šanca. Druhá šanca pre túlavé, opustené, týrané a ľudmi zanedbané, krásne bytosti, zvieratká, teda vlastne psy(neviem či sú tam aj iné zvieratká...). Tam sú v bezpečí, pred hnusnými ľudmi, ktorý ich dokázali nechať na ulici. Majú tam svoju búdu, teplo, lásku a opateru, ale aj tak to nenahradí žiadneho pravého majiteľa. Na oko tam majú všetko, ale nemajú...

Chýba im skutočná láska, ktorú im síce opatrovatelia a ostatní z útulku dávajú, ale nie je to ono. Pes  potrebuje jedného majiteľa, ktorému bude slúžiť až do konca svojho života. Skutočne je náš najlepší priateľ. je veľmi oddaný, a ja stále nedokážem pochopiť, ako také čisté, oddané stvorenie môže niekto "vykopnúť"!!!

Ale, vráťme sa k útulku. Ak si už psa skutočne nemôžete kúpiť, stante sa aspoň dobrovoľníkom. Dorovoľníci prispievajú nejakými potrebami, napr. granulami, dekami, gumenými loptičkami a pod. Ale aj chodia venčiť psíkov, trochu sa o nich aj starajú, môžu prispievať nejakými búdami, a pod.

Nechcem to tu písať podrobne, lebo ten, koho to skutočne zaujíma si pozrie stránku "nášho" útulku. Tak prosím, ak ste z Partizánskeho, skúste sa nejak zapojiť, alebo napísať aspoň nejaký článok, kĺudne kopírujte aj bez zdroja, tu mi nejde o moje myšlienky, tu ide o to, aby sme tým zvieratkám aspoň trocha pomohli. A ak nie ste z PE, ale máte v blízkom okolí útulok, určite skúste pomôcť aj vy, pomôžete aj tým, že si dáte na stránku nejaký odkaz, článok a pod.

v mene Druhej šance, všetkých psíkov, a pravdaže mňa  vám ďakujem!

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.